presscom

drukuj

Biblioteka IT w Edukacji

W ramach Biblioteki IT w Edukacji wydawane są książki poświęcone wykorzystywaniu technologii informacyjno-komunikacyjnych w szkole. Opracowania w przystępny i praktyczny sposób prezentują sprzęt, technologie i rozwiązania, które zwiększają atrakcyjność zajęć z uczniami. Czytelnicy znajdą tu również wiele gotowych scenariuszy lekcji opracowanych przez najbardziej innowacyjnych polskich nauczycieli, aktywnych trenerów i doświadczonych pedagogów. Książki skierowane są do szerokiego grona nauczycieli, dyrektorów szkół, pracowników ośrodków metodyczno-szkoleniowych oraz urzędników związanych z oświatą.

Wszystkie książki z Biblioteki IT w Edukacji

Przykładowe publikacje:

„Edukacja wczesnoszkolna. Scenariusze lekcji z komputerem, tabletem i nie tylko
W książce znajdują się gotowe scenariusze zajęć, które pozwolą zrealizować nawet 60 godzin dydaktycznych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Autorzy scenariuszy krok po kroku prezentują, jak za pomocą narzędzi IT uatrakcyjnić wszystkie rodzaje zajęć w ramach edukacji wczesnoszkolnej. W opracowaniu opisano także, jak wybrać sprzęt i oprogramowanie odpowiednie do pracy z najmłodszymi dziećmi i gdzie szukać darmowych narzędzi IT przydatnych w procesie nauczania, jak również na co zwrócić uwagę podczas projektowania szkolnej pracowni komputerowej, by umożliwiała efektywne kształcenie nowych umiejętności i nie stwarzała zagrożenia dla zdrowia korzystających z niej uczniów i nauczycieli.Po książkę powinni sięgnąć nie tylko nauczyciele klas I–III, ale także dyrektorzy szkół, odpowiedzialni za infrastrukturę IT, oraz administratorzy szkolnych zasobów informatycznych.

Autorzy: Joanna Apanasewicz, Ewa Barszczowska, Izabela Breguła, Katarzyna Gorzędowska, Barbara Halska, Natalia Jaksik, Krzysztof Jaworski, Zbigniew Jóźwiak, Adam Jurkiewicz, Marek Krupa, Sylwia Linek, Jolanta Okuniewska, Marcin Paks, Marlena Plebańska, Mariusz Rosiak, Marcin Springer, Monika Walkowiak

design by VENTI