presscom

drukuj

Biblioteka IT Professional

W ramach Biblioteki wydawane są opracowania, dzięki którym informatycy i menedżerowie IT pogłębiają wiedzę
na temat administrowania infrastrukturą sieciową, a także jej tworzenia i rozwoju. Autorzy książek przedstawiają również najlepsze praktyki zabezpieczeń środowiska IT oraz analizują zagadnienia z zakresu organizacji pracy i prawa IT.

Wszystkie książki z Biblioteki IT Professional

Przykładowe publikacje:

„Microsoft Exchange Server 2013. Biblia
Na ponad 760 stronach przewodnik szczegółowo opisuje właściwości systemu oraz przeprowadza administratora przez wszystkie etapy procesu wdrażania Microsoft Exchange Server 2013 w organizacji. Autor przedstawia zmienioną architekturę ról systemowych, nowy panel administracyjny Exchange, możliwość współdzielenia danych przez użytkowników oraz system zapobiegający wyciekowi wrażliwych danych – są to tylko niektóre spośród zaimplementowanych zmian w najnowszej wersji programu, które bezpośrednio wpływają na funkcjonalność i sposób administracji systemem. Książka została wzbogacona o zbiór schematów i skryptów oraz zrzutów ekranu.

Autor: Michał Gajda

„Ochrona praw osób prywatnych, publicznych i prawnych w internecie
Przewodnik wyjaśnia problematyczne kwestie związane z ochroną praw przedsiębiorców i osób fizycznych w internecie. Zawiera przydatne wskazówki na temat walki z nieuczciwą konkurencją i zabezpieczania własności intelektualnej firmy. Na konkretnych przykładach tłumaczy, jak zażądać od właściciela portalu usunięcia obraźliwych treści i udostępnienia adresu IP komputera, z którego pochodzi wpis. Podpowiada, kiedy powiadomić o nadużyciu policję lub złożyć skargę do GIODO, a także jak uzyskać odszkodowanie lub zadośćuczynienie. Książka jest skierowana do wszystkich użytkowników internetu, przede wszystkim: przedsiębiorców i osób pełniących funkcje publiczne, pracowników działu marketingu, policjantów i prokuratorów prowadzących sprawy o naruszenie praw w internecie oraz prawników reprezentujących poszkodowanych w sieci.

Autorzy: Bartosz Rodak, Natalia Zawadzka

„Polityka bezpieczeństwa informacji w praktyce
Książka jest zbiorem praktycznych porad na temat przeciwdziałania zagrożeniom bezpieczeństwa informacji i systemów teleinformatycznych. Czytelnicy dowiedzą się, jakie procedury organizacyjne należy wdrożyć i jak stosować różne rodzaje zabezpieczeń, w tym m.in.: kopie zapasowe, aplikacje kryptograficzne, zapory sieciowe, fizyczne systemy zabezpieczeń. Autorzy podpowiadają, jaki model ochrony informacji wybrać w zależności od potrzeb, wielkości i specyfiki organizacji. Pokazują, jak opracować i wdrożyć czytelną i zrozumiałą dla wszystkich pracowników politykę bezpieczeństwa informacji. Krok po kroku opisują proces zarządzania ryzykiem bezpieczeństwa informacji, w tym przeprowadzenie analizy i ustalenie akceptowalnego poziomu ryzyka. Tłumaczą, jak prowadzić audyt bezpieczeństwa informacji, by nie przeoczyć ewentualnych uchybień w realizacji założeń przyjętej PBI.

Autorzy: Jakub Kowalewski, Marian Kowalewski

„Ochrona danych osobowych w sieci
W opracowaniu na 328 stronach wyjaśniono wszystkie problematyczne zagadnienia, które dotyczą przetwarzania, udostępniania i zabezpieczania danych osobowych w internecie oraz sieciach urzędowych. Autorka wytłumaczyła, jakie informacje stanowią dane osobowe i czy należy za takie uznać np. adres e-mail, pliki cookies, nick użytkownika sieci bądź adres IP. Wiele uwagi poświęciła problemowi monitoringu pracowników i umieszczania ich wizerunku na stronach www urzędów. Prezentowana książka przedstawia zagrożenia, niebezpieczeństwa i luki prawne dotyczące danych osobowych w „chmurze”. W publikacji określono też m.in. zakres wykorzystania zgody na przetwarzanie danych oraz jego prawne podstawy. Autorka wskazała, w jaki sposób odbywa się kontrola przetwarzania danych osobowych oraz jak postępować w przypadku stwierdzenia naruszenia prawa lub dóbr osobistych w sieci.

Autor: Monika Brzozowska

design by VENTI